JSOU ŽENY NÁROČNĚJŠÍMI A KRITIČTĚJŠÍMI DEGUSTÁTORY?

Nová studie a výzkum Technické university ve španělském Madridu přidává této dlouhodobě prezentované teorii na větší váze a významu.

Vědecký team pod vedením Dr. Caroline Chaya sledoval skupinu 208 dobrovolníků, kteří se podíleli na slepé degustaci šesti různých vín –  dvě bílá, jedno rosé a tři červená.

Všeobecně vykazovali vyšší skóre při hodnocení jednotlivých vín muži, a přestože ženy dávali na totožná vína nižší bodové ohodnocení, tak vždy měli větší bodové rozdíly mezi jednotlivými víny.

Studie, která byla zveřejněna ve vědeckém časopise Food Quality and Preference, se také zabývá následku věku a emociální reakcí při degustaci a konzumaci vína. Všeobecně se dá říct, že u starších degustátorů je menší pravděpodobnost důrazu na kvalitu, styl a charakter vína.

Studie dále prokazuje, že vína s ovocnou a květnatou aromatikou vyvolávají mnohem pozitivnější emoce než vína s kořenitým projevem. Konkrétně lékořice, hřebíček a vanilka.

Podle Dr. Deborah Parker, která působí jako hlavní sommelier a zástupkyně ředitele Centra pro senzorický výzkum a marketingové vědy v anglickém Kentu, navazují zveřejněné závěry na podobnou studii z roku 2014, která shodně shledává ženy přirozeně lepšími degustátory než muže. Dále Dr. Parker dodává, že v jejich institutu jsou jako „senzoričtí panelisté“ zaměstnávány jen ženy.

Respondenty, které vybíráme k senzorickému hodnocení různých produktů, jsou vybírání na základě vstupního testu, který se zaměřuje na schopnost senzoricky rozeznat pět základních chutí: sladké, kyselé, hořké, slané a umami.

Jen 10-15% běžné populace má dostatečnou senzorickou vnímavost stát se „senzorickým panelistou“ … a kdykoliv provádíme senzorické spořitelské testy, tak ženy mají vždy lepší výsledky.

Bližší informace viz zde
https://www.thedrinksbusiness.com/2018/05/women-considered-more-discerning-tasters-finds-study/

Přidat komentár

Komentář
Jméno
Email
Stránky